KONST / Litografier / Färglitografi 12771240
nr 1277 1240
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 56, numrerad 180/260. Motivet: 35x55 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 september 2019
kl 18:24:05
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson